شرایط خرید ملک در قبرس

شرایط خرید ملک در قبرس شمالی

سرمايه گذارى يكى از مهمترين عوامل حياتى مي باشد كه طى آن سوالاتى را منوط به اخذ اقامت چه از طريق خريد ملك و چه از طريق ثبت شركت جهت فعاليت اقتصادى در ذهن ایجاد می کند، از متداولترين سوالاتى كه مطرح مي شود نسبت به آينده جزيره و اينكه آيا مي توان ملك را به قيمت بهتر و بيشتر به فروش رسانيد يا خير.

نكته قابل توجه اين است كه برخی از سرمايه گذاران در حيطه ملك و آپارتمان به علت شباهت فرهنگ با ايران و نحوه زندگى، خريد ملك را افزايش داده است.

با توجه به سؤالات متعدد در خصوص فرهنگ و نحوه زندگى كه اكثر هموطنان را دچار شك و ترديد مى کند مي توان به اين نكته اشاره كرد كه از سال ٢٠١٤ تا به امروز تعداد مهاجران ايرانى أعم از دانشجويان و خانواده ها از طريق سرمايه گذارى، ٣٠ درصد افزايش يافته است، بدين منظور كه سرمايه گذارى از طريق ملك كه عمدتا مد نظر خانواده ها مي باشد رو به افزايش بمی باشد.

به علت سهولت در امر سرمايه گذارى و پتانسيل بالاى جزيره به لحاظ پيشرفت به علت موقعيت جغرافيايى و استراتژيكى، اكثر سرمایه گذاران به امر آپارتمان سازى روى آورده اند، دليل اين امر صرفا مطلوب بودن قيمتها بعلت ثبات اقتصادى نسبت به كشورهاى مجاور مي باشد.

نكته قابل توجه اينست كه مطابق با تصميم دولت قبرس شمالي ، هر فرد خارجي تنها يك ملك يا زمين ، حداكثر به متراژ  ٦٠٠٠ متر در قبرس شمالي مي تواند خريداري نمايد، در صورت تمايل به خريد بيش از يك ملك يا زمين كافيست فرد نسبت به ثبت يك شركت در اين كشور اقدام تا محدوديت خريد تنها يك ملك يا زمين منتفي گردد.

 

در شرایط خرید ملک در قبرس  شمالی ، هیچ گونه نیازی به تاسیس شرکت وجود نداشته و روند اداری و مراحل قانونی خرید املاک در این جزیره بسیار ساده می باشد، بطوریکه با پرداخت ۳۰ درصد مبلغ کل، خانه یا ملک مورد نظر بنام مشتری ثبت شده و امکان انجام مراحل اقامت که حداکثر دو هفته به طول می انجامد فراهم می شود.

تمامی پروژه های موجود با قابلیت پرداخت به صورت اقساط از ۲ تا ۵ سال در اختیار مشتریان قرار خواهد گرفت.

شرایط خرید ملک در قبرس شمالی

  •  انتخاب ملك مورد نظر و توافق با فروشنده در خصوص قيمت، نحوه و شرايط پرداخت
  •  انتخاب وكيل قانوني
  •  دريافت گواهي سوپيشينه از اداره پليس محل اقامت
  •  تنظيم پيش نويس قرارداد خريد ملك ، توسط وكيل و دريافت تاييديه آن از خريدار. قرارداد مذكور شامل مواردي از جمله قيمت، شرايط پرداخت ( قسطي يا مرحله اي و نيز تاريخ اتمام پرداخت ها..) و ديگر مشخصات ملك مي باشد. لازم به ذكر است وكيل سند ملك را بررسي كرده و از در رهن نبودن ملك و يا اينكه طلب يا بدهي بر روي ملك وجود نداشته باشد اطمينان حاصل مي نمايد.

ارسال صورت حساب تمامي هزينه هاي قانوني و ماليات هاي قابل پرداخت توسط وكيل به خريدار به شرح ذيل:

  • هزينه هاي مربوط به تنظيم و امضاي قرارداد
  • هزينه تمبر مالياتي ٠/٥ درصد قيمت ذكر شده در قرار داد
  • وكيل نسبت به ثبت رسمي قرارداد در اداره ثبت املاك اقدام خواهد نمود.
  • وكيل به همراه گواهي سو پيشينه اقدام به درخواست صدور مجوز خريد به نام خريدار مي نمايد.
خرید ملک در قبرس شمالی , توران گروپ اماده ارایه خدمات مشاوره جهت خرید ملک در قبرس شمالی، خرید اپارتمان در فاماگوستا، خرید ویلا در قبرس شمالی ، خرید خانه در گیرنه ، خرید ویلا در نیکوزیا ،اخذ اقامت ترکیه ، خرید ملک در ترکیه،  سرمایه گذاری بدون واسطه و  به صورت مستقیم و اخذ اقامت می باشد
نحوه تنظيم قرارداد خريد ملك در قبرس شمالي

تنظيم قرارداد ملك در قبرس شمالي همانند ساير كشورها مستلزم گذراندن مراحل قانوني بر اساس مدارك و مستندات قانوني مي باشد. اما در مقايسه با ديگر كشورها اين فرايند با سهولت بيشتري انجام مي گردد. در مرحله اول مي بايست مبلغي به عنوان پيش پرداخت به فروشنده پرداخت گردد، اين مبلغ با توجه به ارزش ملك و معمولا  بين ٤٠٠ تا ١٠٠٠ پوند متغير است.

پس از گذشت ٣ روز الي ٢ هفته پس از پرداخت بيعانه توسط خريدار، مي بايست مبلغي حدود ٢٥ تا ٣٠ درصد از مبلغ كل قرارداد مجدداً پرداخت گردد تا قرارداد اصلي منعقد شود .

اين قرارداد در ٢ نسخه و به زبان انگليسي تنظيم مي گردد كه يكي متعلق به خريدار و ديگري متعلق به فروشنده مي باشد.

قرارداد همراه با ساير مدارك از جمله برگه هاي مشخصات كلي زمين، تاريخ هاي رسمي ثبت آنها، مدارك هويتي مالك و سازنده، مدارك ثبتي و پاسپورت خريدار در اداره ثبت املاك  در قبرس شمالي به ثبت برسد.

ثبت رسمي قرارداد خريد ملك

پس از انعقاد قرارداد في مابين، حداكثر ظرف مدت ٢١ روز بايد مراحل قانوني خريد ملك انجام شود، به دليل اينكه پس از خريد ملك ، مالك علاوه بر بنا، مالك زمين هم خواهد شد .

بنابراين دولت قبرس شمالي مسئوليت رسيدگي به اين مهم  را به عهده دارند و مالك مي بايست به اداره ماليات مراجعه و هزينه هاي مربوط به تمبر مالياتي كه مبلغ آن معادل ٠/٥ درصد قيمت كل ملك خريداري است را پرداخت نمايد و سپس بايد به  اداره املاك و اراضي مراجعه و مبلغي حدود ١٥ يورو پرداخت تا ملك به نام خريدار ثبت گردد.

اخذ اقامت

پس از اقدام جهت خريد ملك در قبرس شمالى ، مراحل اخذ اقامت به شرح ذيل خواهد بود:
ابتدا پرداخت ماليات معادل پنج صدم درصد از كل مبلغ ملك خريدارى شده و سپس مراجعه به بانك جهت افتتاح حساب بانكى با حداقل موجودي ٢٥٠٠٠ لير ترك .

پس از ثبت ملك در اداره مهاجرت و همچنين پس از آماده شدن نتايج مربوط به آزمايش خون به لحاظ بررسي و حصول اطمينان از سلامت متقاضي ، طى ٣ هفته اقامت اوليه با مدت ٦ ماهه صادر و پس از گذشت ٦ ماه اول ، مجوز جهت اقامت سالانه صادر خواهد شد.

در خصوص هزينه هاي اقامت لازم به ذكر است هزينه اقامت ٦ ماهه معادل ١٧٠ لير ترك و هزينه ساليانه معادل ٣٤٠ لير ترك مي باشد.

نكته قابل توجه براى مهاجران اينست كه در صورت خريد ملك و ثبت شركت پس از گذشت ٦ سال كارت شهروندى قبرس ارائه خواهد شد .

جهت مشاوره وکسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

فهرست